Październik – aktywny czas w ogrodzie

Jesień to zdecydowanie piękna i kolorowa pora roku. Ale to również czas, w którym wiele jest do zrobienia w ogrodach. Trwają zbiory i prace porządkowe. W październiku bowiem sadzimy rośliny jednoroczne, a także drzewa i krzewy. Ponadto przesadzamy rośliny i chronimy je przed pierwszymi przymrozkami. Grabimy liście i zbieramy opadłe gałęzie. W październiku przygotowujemy ogród na nadejście zimy.

Sadzenie drzew i krzewów

Rośliny posadzone w październiku będą cieszyły nasze oczy wiosną. Dlatego też warto posadzić drzewa i krzewy, zarówno ozdobne jak i owocowe. Mowa tu o brzozie, jabłoni, gruszy, porzeczkach czy agreście. Pamiętać trzeba, że tuż po wkopaniu rośliny do ziemi musimy je obficie podlać. Można również posadzić róże. Te rośliny zdążą się ukorzenić jeszcze przed zimą i wiosną rozpoczną wegetacje. Powinniśmy jednak ulokować je w miejscu nasłonecznionym i osłoniętym od wiatru.

Sadzenie roślin cebulowych i bylin

Październik to miesiąc, w którym sadzimy również rośliny cebulowe, takie jak krokusy, narcyzy, hiacynty, przebiśniegi, szafirki, lilie, cebulice i szachownice. Kupując je w sklepie, np. Gardenowo, powinniśmy wybrać cebulki duże, bez uszkodzeń i bez wypuszczonych liści czy korzeni. Sadzimy je piętką do dołu na głębokości odpowiadającej trzykrotnej wysokości cebuli. Kiedy kwiaty zakwitną wiosną, zobaczymy piękny efekt naszej pracy. W październiku sadzimy również byliny, jak konwalie i tulipany, które warto wkopać w specjalnych plastikowych koszyczkach, które zapewnią im odpływ nadmiaru wody, a także ochronią cebulki przed gryzoniami

Ochrona roślin przed zimą
Jesienią pojawiają się już pierwsze przygruntowe przymrozki. Zanim jednak nadejdzie zima, musimy zadbać o rośliny. Ważne, aby przed zasypaniem ogrodu śniegiem podlać obficie wodą rośliny zimozielone, np. różaneczniki czy iglaki. Aby ochronić rośliny wrażliwe na zimno najlepiej okryć je agrowłókniną okryciową lub kapturami ochronnymi.

Wejdź na www.gardenowo.pl i zapoznaj się z szeroką ofertą produktów do ogrodu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *