Odchudzanie a owoce

Mówi się, że owoce należy jeść pięć razy dziennie. Największy dylemat w tej kwestii mają natomiast osoby, które dążąc do pięknej i zgrabnej sylwetki wprowadziły do swojego życia dietę. Warto zatem widzieć, że niektóre owoce są zalecane w czasie odchudzania, ale istnieją też takie, których powinno się unikać jak ognia. Dlaczego? Bo zamiast zgubić zbędne kilogramy można zafundować sobie dodatkowe.

Ostrożnie!

Na pewne owoce należy uważać, ze względu na ich dużą zawartość cukru. To między innymi owoce tropikalne, jak ananas, mango czy kokos. Oczywiście są pyszne i soczyste, ale swój smak zawdzięczają właśnie dzięki dużej ilości cukru. Do tej grupy owoców zaliczają się również winogrona i banany. Z kolei awokado jest najbardziej kaloryczne – jeden średniej wielkości owoc to aż 430 kcal. Jednak z uwagi na jego bogactwo w zdrowe tłuszcze nie należy z niego całkowicie rezygnować. Warto również być ostrożnym w jedzeniu owoców suszonych. Są praktycznie pozbawione wody, co oznacza, że zawierają więcej kalorii w mniejszej ilości produktu.

Polecane!

W diecie odchudzającej polecane jest spożywanie grejpfrutów. Przede wszystkim pomagają one w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Ponadto mają mało kalorii, pomagają w przyśpieszeniu przemiany materii i spalaniu tkanki tłuszczowej – ich indeks glikemiczny jest niski, a dodatkowo jest źródłem witamin. Jak wskazuje Kuźnia Zdrowia polecanym owocem jest również papaja, która poprawia pracę układu trawiennego, a jej enzym papaina sprawia, że tkanka tłuszczowa jest lepiej spalana, a trawienie pokarmów staje się szybsze i sprawniejsze. Jabłka i gruszki z kolei pomagają zmniejszyć uczucie głodu, a ich skórka dostarcza cenny błonnik. Jagody, dzięki temu, że mają w sobie dużo wody i błonnika zapewniają uczucie sytości. Doskonałym spalaczem tłuszczu jest też kiwi, które przyspiesza trawienie, działa moczopędnie i oczyszcza organizm.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *