Jak zaparzać kawę w domu?

Dobra kawa jest w stanie pobudzić nas z rana, podnieść ciśnienie krwi, przyspieszyć metabolizm, sprawić, że poczujemy się bardziej rześko. Dzisiaj nie musimy już szukać kawiarni blisko domu czy pracy, aby napić się dobrego naparu. Obecnie producenci ekspresów dają nam możliwość przygotowania wspaniałego napoju w domu. Jak to możliwe?

Ekspresy ciśnieniowe i kapsułkowe

Zdecydowana większość smakoszy kawy decyduje się na zakup ekspresu ciśnieniowego lub kapsułkowego. O ile tego pierwszego nie trzeba przedstawiać, o tyle drugi budzi wiele kontrowersji. Zaletą ekspresów kapsułkowych jest bez wątpienia łatwość w przygotowaniu kawy – wystarczy włożyć kapsułkę, napełnić zbiornik wodą… i gotowe! Smakosze kawy są jednak zdania, że ekspresy takie nie są w stanie wydobyć z kawy głębi smaku, a sami producenci wykorzystują raczej kawę niskiej jakości.

Ekspresy przelewowe, kawiarki

Alternatywą dla klasycznych ekspresów ciśnieniowych są ekspresy przelewowe, które wracają do mody w wielkim stylu! Wszystko za sprawą interesującego designu oraz olbrzymiej ilości mieszanek kawowych, które dedykowane są właśnie do takich ekspresów. Innym sposobem na aromatyczną kawę jest wykorzystanie włoskich kawiarek, dzięki którym przygotujemy pyszny napar.

Interesuję Cie dobra kawa? Zajrzyj do sklepu z kawa mi https://www.cafesilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *