Dywany ręcznie tkane

Ręcznie tkane dywany indyjskie od lat stanowią jedne z najchętniej kupowanych. Poprzez głębokie, ciepłe kolory potrafią ożywić każde wnętrze. Dzięki szerokiej ofercie odcieni i deseni każdy znajdzie dywan odpowiedni dla swojego mieszkania. Wystarczy tylko trochę poszukać, np. na stronie internetowej www.carpetoutlet.pl.

Historia kobiernictwa

Początek dywanów indyjskich datuje się na XVI wiek. Wówczas ich posiadanie utożsamiane było z luksusem i bogactwem, gdyż wysoka jakość przekładała się na wysoką cenę produktu. Zatem na ręcznie tkane kobierce mogli sobie pozwolić tylko najzamożniejsi. Jednak, wbrew pozorom, Indie to nie jedyne miejsce, gdzie powstawały pożądane kobierce. Tkactwem trudnili się również mieszkańcy z terenów obecnego Pakistanu. Z czasem dywany te stawały się coraz bardziej popularne, a ich zasięg sięgał kolejnych kontynentów i państw na świecie. Dzięki temu możemy się nimi cieszyć dziś we własnych mieszkaniach.

Bogactwo wyboru

Ręcznie tkane dywany, dostępne w sklepie Carpet Outlet, występują nie tylko w wielu deseniach i barwach, ale też w różnych rozmiarach. Te najmniejsze doskonale sprawdzają się w okolicach łóżek, skrzyń, foteli i stolików. Swoim orientalnym wzornictwem i ciepłymi barwami ożywiają wnętrze. Dywany w średnim rozmiarze dobrze wyglądają w pomieszczeniach o większej przestrzeni. Kupowane są najczęściej do gabinetów czy domowych bibliotek, gdzie podnoszą ich rangę i elegancję. Z kolei kobierce największe rozmiarowo uzupełniają ogromne przestrzenie, np. salon z otwartą jadalnią i aneksem kuchennym. Poprzez swoją wzorzystość są wówczas dominujące, dlatego niemożna ich zestawiać z masywnymi meblami, gdyż całość będzie zbyt przytłaczająca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *