Bagażnik rowerowy – jak wybrać idealny model?

 

Okres wakacyjny najczęściej jest kojarzy z wycieczkami w góry i nad morze. Sprzyjające warunki pogodowe są kluczem do sukcesu udanego wypoczynku. Kiedy oprócz relaksu na świeżym powietrzu i łapania promieni słonecznych, chcemy udoskonalić sportową formę, warto zabrać ze sobą rower, który doskonale aktywizuje do działania wiele partii naszego ciała. Jednak największy problem pojawia się w momencie przewozu roweru samochodem, ponieważ nie zawsze mamy świadomość, jak poprawnie zamocować sprzęt na bagażnik. Najbardziej popularnym sposobem jest bagażnik rowerowy hak. Oto najważniejsze założenia.

Bagażnik rowerowy hak – najważniejsze cechy

Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów motoryzacyjnych, wpływających na jakoś podróżowania samochodem. Występuje coraz większa różnorodność bagażników rowerowych, których montaż opiera się na haku holowniczym. Jest on przez producentów zaliczany do jednego z najwygodniejszych i najbardziej bezpiecznych, a przy tym ekonomicznych – z punktu widzenia zużywanego paliwa. Zatem kiedy już zdecydujemy się na bagażnik rowerowy hak jako formę transportu rowerowego, pozostaje nam jedynie wybór najbardziej zoptymalizowanej konfiguracji systemowej, do tego właśnie celu. W momencie wyboru, należy zwrócić uwagę na pewne ważne aspekty. Po pierwsze, czy bagażnik rowerowy hak został wyposażony w zabezpieczenie antykradzieżowe, a po drugie – koniecznie zwróćmy uwagę czy montaż bagażnika rowerowego na hak, wymaga skorzystania z dodatkowych narzędzi.

Bagażnik rowerowy hak – kwestie praktyczne

Wśród kwestii praktycznych przy wyborze bagażnika rowerowego na hak, należy zwrócić uwagę czy preferowany bagażnik rowerowy hak, posiada funkcję odchylania. Jest to szczególnie ważny aspekt, jeżeli chcemy uzyskać dostęp do bagażnika pojazdu załadowanego kilkoma rowerami.

Wejdź na stronę http://www.amos.auto.pl i zapoznaj się z szeroką ofertą bagażników samochodowych

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *