II. Materiały

Dziś opiszemy materiały przydatne, jednak niekoniecznie niezbędne przy wyplataniu filofun. Nie należy zapominać o bardzo istotnym fakcie. Każde rękodzieło jest formą sztuki. Tak, nasze kochane filofuny są sztuką! Tu nie potrzeba instrukcji i opisów. Przy odrobinie talentu, serca, duszy, czy czegokolwiek innego można osiągnąć zdecydowanie lepsze rezultaty niż kopiując wszystko z książek. Pamiętając o tym zapraszamy do skromnej lektury.

  1. FILOFUN – nasze kochane żyłki, jak bez nich mogli byśmy coś wyplatać. Tu nie ma co się rozpisywać. Każdy używa swojego ulubionego/ dostępnego typu. Naszymi ulubionymi żyłkami są wersje firmy Mikart, kolor, brokat, koloru fluorescencyjne. Najważniejsze że zawsze są takie same (grubość, materiał, sztywność) i produkowane w Polsce a nie chińskie.<sklep internetowy>
  2. Druciki – niezastąpione jeśli trzeba usztywnić naszego filofuna. Stosowane między splotami jak i wkładane w środek żyłki. Wiele projektów opiera się o wykorzystanie drutu. Sztywność zależnie od upodobań, ale im sztywniejszy drut tym filofun będzie bardziej trwały na odkształcenia. Klucz do wyplatania liter i cyfr.
  3. Włochate rureczki – zapytacie co to? Materiał z włoskami, dający fantastyczne efekty wizualne i „czuciowe”. Często wykorzystywane w zwierzątkach i ludzikach lub tam gdzie będziecie uważali to za stosowne. Pamiętacie to co było napisane we wstępie? Tylko kreatywność Was ogranicza.
  4. Koraliki – w każdym rozmiarze, kolorze i wzorze. To nasze oczy, dłonie, usta, nosy i cokolwiek zapragniecie. Nasze instrukcje często będą wymagały koralików.
  5. Gąbka/ pianka – rzecz która w fantastyczny sposób uzupełni waszą wyplatankę. Kapelusze, czapki, brody, wąsy (na Małysza?), usta – to wszystko można uzyskać dzięki piance. Grubość nie większa niż 2mm.
Materiały potrzebne do wyplatania filofun.

Materiały potrzebne do wyplatania filofun.

To chyba podstawowe materiały. Dużo ciekawostek które można wykorzystać w swoich pracach znajdziemy w „szufladzie/ skrzynce krawcowej”. Być może Wasza mama lub sami posiadacie jakąś stertę skrawków materiałów czy aplikacji. To wszystko można wykorzystać w swojej pracy. Pamiętajcie że tylko wyobraźnia nas ogranicza. Puśćcie wodze fantazji i wyczarujcie coś niespotykanego.

Pozdrawiamy i liczymy na komentarze

Zapraszamy do komentowania i przedstawiania pomysłów w naszym forumowym Temacie
{KLIK aby przejść do tematu}

Możliwość komentowania jest wyłączona.