Podwójna shamballa – instrukcja

Ostatnio jestem zachwycona tymi prostymi bransoletkami, dlatego pokażę Wam, jak zrobić podwójną shamballę (double shamballa):

Do zrobienia bransoletki potrzebujemy:
- sznurka, około 1,5 metra – polecam sznurek, który nie będzie ulegał supłaniu się w czasie noszenia, ma gładką fakturę (czyli np. sznurki nylonowe, gorsetowe/satynowe, bawełniane sznurki woskowane);
- koralików jednej wielkości z odpowiednio dużymi dziurkami, by mogły przejść przez sznurek;
-  podkładkę ze spinaczem;
- ponadto: nożyczki i superglue

Przyczepiamy dwa sznurki długości ok 45cm do podkładki. Zostawiamy na górze ok. 8cm zapasu:

Następnie bierzemy nowy sznurek, długości ok. metra i pleciemy na tych dwóch sznurkach kilka węzłów płaskich

Następnie na te 2 sznurki, na których upletliśmy węzły, nawlekamy koraliki – tą samą liczbę po jednej i drugiej stronie. Układamy je tak, aby jeden rząd był nieco niżej od drugiego – tak, żeby się nieco zazębiały:

Zaczynamy przekładać sznurek wokół koralików. Zaczynamy od sznurka prawego: przekładamy go pod pierwszym koralikiem, a potem pod dwoma, po skosie. Robimy to dość ścisło:

Kiedy opleciemy do końca, otrzymamy taki zygzak:

Tek krok powtarzamy w drugą stronę z lewą muliną: z tą różnicą, że przekładamy sznurek nad pierwszym koralikiem - potem już idzie dalej, po skosie, po dwa koraliki. Ten sznurek, który już opletliśmy wokół koralików, trzymamy jedną ręką, by nam się nie odwinął (lub możemy sobie pomóc jakimś klipsem, który przyczepimy), a drugą oplatamy drugi rząd, aby otrzymać zazębienia sznurków:

Zakańczamy bransoletkę – pleciemy tyle samo węzłów płaskich, co na początku, aby otrzymać tą samą długość:

Żeby koraliki ładnie nam się układały, warto je ‚ścieśnić’ – po zrobieniu węzłów po prostu przytrzymujemy sznurki bransoletki jedną ręką, drugą bierzemy za wyplecioną końcówkę i przesuwamy lekko do góry. Potem ucinamy pozostałe od plecenia końcówki sznurki i zabezpieczamy przed rozwiązaniem smarując je superglue:

Teraz przejdę do wykonania przesuwanego zapięcia do bransoletki.
UWAGA! Jak pamiętamy, pletliśmy bransoletkę na dwóch sznurkach – odcinamy jeden sznurek, by została na pojedyncza końcówka. To samo robimy po drugiej stronie bransoletki! Również zabezpieczamy to superglue.

Bierzemy pozostałe końcówki bransoletki w rękę i układamy je tak, aby jedna była obok drugiej – bransoletka powinna utworzyć kształtem zamknięte koło:

Bierzemy kawałek sznurka i na tych końcach pleciemy kilka węzłów płaskich. Po zapleceniu odcinamy końcówki i zabezpieczamy superglue:

Otrzymaliśmy zapięcie przesuwane, które można zwężać i rozszerzać, pociągając za sznurki. Na końcach sznurków nawlekamy po jednym koralików, zawiązujemy supełek i zabezpieczamy go superglue, aby nasza bransoletka miała ładne końce. Jak długie chcecie mieć końcówki, to już zależy od Was. Bransoletka jest gotowa:

Informacje o pulsera

Muliniara pełną gębą.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pulsera BLOG i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.